Etyka i Kosmoenergetyka

Etyka — filozoficzna nauka, której obiektem badan jawi się moralność, a centralnym problemem – dobro i zło. Rozróżnia się następujące rodzaje etyki: humanistyczna – ukierunkowana na człowieka, jego życie, wolność; autokratyczna: ukierunkowana na coś zewnętrznego w stosunku do człowieka,np.jakąś ideę. Etyka wyjaśnia miejsce moralności w systemie innych społecznych stosunków, analizuje jej naturę i strukturę wewnętrzną, studiuje pochodzenie i rozwój historyczny moralności, teoretycznie uzasadnia ten albo inny jej system.

Etyka to badanie podstawowych przyczyn moralności.

Suma wieloletnich obserwacji,  osób uczących się w dziedzinie ” kosmoenergetyki ” daje powód do rozmów o  wzajemnych stosunkach etycznych .

Spotyka się różne osoby, które wcześniej ” uczyły się ” gdzieś- tam, ” inicjowały ” u kogoś-tam a otrzymawszy  ” nastrojenie ” w kosmiczne częstotliwości, zauważyli i poczuli, że  tym ” wzmocnili ”  swój bagaż wiedzy, uzupełnili swoje stare metody!

Ci ludzie i tak nie zrozumieli, że takim podejściem do inicjacji, już na początku wprowadzili skażenie w zdobyte częstotliwości kosmoenergetyki, aż do pełnego skażenia  wibracji częstotliwości!

Kosmoenergetyka klasyczna nie toleruje innych wibracji; częstotliwości raczej nabierają ten odcień, którym ich ” zarażono „. W przyszłości nie ma perspektyw na dźwignięcie się i zdobycie prawidłowej wiedzy.

Zagrażające niebezpieczeństwo idzie od tej osoby, która już ma inicjacje w częstotliwości kosmoenergetyki, a przy tym angażuje się w inne kierunki i przechodzi przez kolejne ” wtajemniczenia „. Takie postępowanie świadczy o tym, ze ona ” umyślnie ”  zaraża i zniekształca  kosmoenergetyczne wibracje.

Taki człowiek nie zrozumiał niczego z Kosmoenergetyki ! Szczególnie niebezpieczne jest jeżeli taka osoba zostaje ” nauczycielem „. Taki nauczyciel nie powinien przekazywać swoim uczniom kosmoenergetycznych wibracji częstotliwości; nigdy nie powinien wyprowadzać ich na wyższe poziomy, nie mówiąc już o podróżach w równoległe światy.

U uczącego się u takiego ” nauczyciela ” nigdy nie będzie pełnego zrozumienia pracy kosmoenergetycznych częstotliwości. Wszystko kończy się opłakanie, tak dla ” nauczyciela „, jak i dla uczącego się – następuje zniszczenie na poziomie fizycznym: ciężka choroba lub poważne zaburzenia psychiczne – pełna degradacja.

Winne wszystkiemu jest to, że człowiek, stara się być ” znaczącym „!

W następstwie tego pojawia się ” kult osobowości ” i zaczynają rodzić się problemy.

Ten artykuł  jest próbą przypomnienia wszystkim o moralnych i etycznych zasadach nauczania  metody Kosmoenergetyki klasycznej.

Moralność – to pojęcie dobra;  zasad ludzkiego zachowania; celów życiowych i  zasad działania.

Ogólnie rzecz biorąc moralność tego czy innego czynu zależy nie od jego treści tylko od sposobu w jaki go dokonujemy.

Moralność i etyka wydają się pojęciami abstrakcyjnymi. Co w takim razie łączy  te dwa słowa z człowiekiem?

Zawsze, jeżeli jest jakieś określenie, to znaczy, że jest coś, co ono powinno oznaczać. Tak przedstawia się też sprawa i z pojęciami moralności i etyki. A co to takiego jest moralność i etyka?

Pod pojęciem moralności zazwyczaj rozumiemy pewne ustalone w społeczeństwie normy zachowania albo pojęcia o ” dobrym ” i ” złym „. Te pojęcia w różnych czasach i w różnych kulturach mogą się znacznie różnić,  dlatego można mówić o ” wysokim ” albo ” niskim ” moralnym poziomie człowieka albo społeczeństwa.

W odróżnieniu od moralności – etyka  to pojęcie obiektywne. Etyczne zasady stanowią niezmienne kryteria moralności, oparte na prawdziwych prawach wszechświata albo kosmicznych zasadach i stają się warunkiem koniecznym dla istnienia wysoko duchowej istoty rozumnej. One są odbiciem prawdy i dlatego są niezmienne pod żadnym warunkiem i w żadnych okolicznościach.

Zwróćcie uwagę na fakt, że pojęcia moralności i etyki są związane tylko z człowiekiem, tylko z jego działaniem. Do żadnej innej żywej istoty nie możemy ich zastosować. To oznacza, że jest coś co odróżnia człowieka od wszystkiego pozostałego –  jego unikatowa właściwość. Tylko człowiek może wybrać, co jest mu bliższe – przejaw twardości czy litości, chciwości lub bezinteresowności, zazdrości albo wyrozumiałości, dokonanie zabójstwa albo wybaczanie. Wszystko zależy tylko od jego życzenia.

Nieobecność moralności, nieobecność etycznych podstaw robi człowieka podobnym do innych żywych istot tylko nie do ” człowieka „. Bez istnienia w społeczeństwie określonego poziomu moralności ludzkość nie jest ” ludzkością „. W takim przypadku nie spełnia ona zasad określonych dla niej.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Wiedeński Instytut Kosmoenergetyki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s