Światy równoległe, Wibracje, Wymiary, Poziomy istnienia

Światy równoległe, Wibracje, Wymiary, Poziomy istnienia

/ interesujący materiał znaleziony w otchłani Internetu /

Cały holograficzny Wszechświat oraz wszystkie zdarzenia można określić jako bezustanny ruch energii i jej widzialnej odmiany, materii. Nawet fizyka kwantowa postrzega atom bardziej jako potencjał energetyczny, niż ciało stałe. Drgania energii tworzą iluzję czegoś trwałego, co stanowi budulec elementarnych drobin składających się z kolei, na atom. Atom też nie stoi w miejscu. Jest w ciągłym ruchu, drgając zgodnie ze swoim energetycznym potencjałem. Zresztą, każdą cząstkę materialną, zgodnie z fizyką, można opisać jako energetyczną falę. Znaleźliśmy się w miejscu, gdzie można przejść do pojęcia wibracji. Wibracja jest częstotliwością, z jaką drga określone skupisko energii.

Wszechświat to nieskończony obszar wibracji energii o różnych częstotliwościach, które się wzajemnie nakładają. Wszechświat jest „zbudowany” wyłącznie z mikroskopijnych wibracji lub fal energii, które wędrując równocześnie w wielu różnych kierunkach, wcześniej czy później spotykają się i przecinają ze sobą. Gdy do tego dochodzi, ich gęstość w punkcie przecięcia wzrasta. Jeśli nastąpi przecięcie odpowiedniej liczby fal, powstaje materia albo zbiór mikrofal dostatecznie gęstych, by można je zaobserwować.

W procesie formowania materii niektóre jej części stają się bardziej zwarte od innych, co sprawia, że we Wszechświecie występują różne pierwiastki. Współczesna fizyka już wie o tym, że jeśli je rozłoży się na elementy składowe, to w końcu elementarnym „budulcem” będą fale energii, nie mające rzeczywistej, stałej postaci. To właśnie one są wytworem bardzo inteligentnej i potężnej myśli. To dlatego myśli są takie ważne, ponieważ wszystkie jednoczą się ze Wszechświatem i czynią go takim, jakim jest. W swej istocie Wszechświat jest bowiem jedną, wielką, inteligentną myślą i w miarę jak świadoma myśl rozwija się oraz ekspanduje w nim, ekspanduje także sam Wszechświat.

WSZYSTKO CO JEST opisuje jedną wielką Uniwersalną Myśl, którą możemy nazywać różnie, Bogiem, Stwórcą czy Jednią… Energie wibrujące, to psychiczne tworzywo Ducha a także jego aspektów, czyli nieskończonej ilości stworzonych dusz. Wibracje tej psychicznej energii są przyczyną i podstawą wszelkich kreacji Boga oraz jego duchowych pomocników. W pewnym „momencie” Bóg powiedział – Niech się stanie światłość!…

Z przekazów ezoterycznych wiemy, że każda materia we Wszechświecie powstała ze światła. Światło jest pierwotnym jej tworzywem jako fala energetyczna, która także może się zachowywać jak subtelna materia. Ze szkoły wynieśliśmy wiedzę, że światło ma naturę dualistyczną. Ma właściwości falowe i korpuskularne czyli „czysto” energetyczne lub materialne. Najmniejsza porcja energii światła, to foton, który czasem zachowuje się jak fala, a niekiedy jak drobina materii. Światło podobnie jak materia ulega wpływom grawitacji.

Poziom fizyczny, w którym żyjemy, tworzą atomy. Jest on najbardziej zwarty, gęsty i trwały. Wibracje materii fizycznej są w nim najbardziej spowolnione i tworzą największy stan skupienia. Nasze zmysły rozróżniają tylko trzy stany skupienia: ciał stałych, ciekłych oraz gazowych. Natomiast, już częstotliwości drgań, które tworzą obszar eteryczny, nie są przez nas poznawalne, ponieważ są bardziej subtelne, o wyższych wibracjach.

To samo odnosi się do świata astralnego, który wibruje jeszcze na wyższym poziomie. Bardziej różnorodne i skomplikowane wibracje także towarzyszą różnym emocjom żyjących istot! Wiemy, że energie wibrujące z wysoką częstotliwością towarzyszą wyższym emocjom istot czujących, a najwyższej jakości są uczucia wysoko-wibracyjne zwane „miłością”. Natomiast, nisko-wibracyjne energie utożsamia się ze strachem, zawiścią czy nienawiścią. W ten sposób powstała zasada określania wysoko-wibracyjnych energii jako „dobrych”, a nisko-wibracyjnych jako „złych”. Przykro mi, ale muszę tu niektórych czytelników zaskoczyć… Żadna wibracja czy energia nie jest „zła” ani „dobra”! Określenia te mogą mieć tylko znaczenie w sensie opisania częstotliwości, a nie oceny etycznej. Każda wibracja ma swój sens istnienia oraz składa się na całość Stworzenia i ma swoje miejsce. Trzeba pamiętać, że stwierdzenia, co jest „dobre” a co „złe”, są ocenami subiektywnymi pochodzącymi z poziomu świata fizycznego, gdzie nie można wiedzieć o dalszych skutkach danego zdarzenia czy uczynku.

Trzeba także pamiętać, że odbieramy dane wydarzenie z punktu widzenia naszego „ego”, mało wiedząc o jedności Ducha. Przysłowia ludowe mają mądrość wykształconą przez wielowiekowe ludzkie doświadczenia i myślę, że najlepiej zobrazuje moje stanowisko w tej sprawie zdanie: „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.” Oczywiście nie namawiam do szukania czy przyjmowania wibracji o niskich częstotliwościach. Są one nieprzyjemne i trudne do zaakceptowania. W ogóle odradzam, poszukiwanie i badanie „ciemnej strony”… nawet z ciekawości. Chcę tylko zauważyć, że są one niekiedy niezbędne, jako kontrast innych przyjemniejszych doznań oraz jako bodźce do działań. Na ogół, objawiają się one w naszym świecie jako stresy. Bez tych nieprzyjemnych wibracji nie bylibyśmy w stanie stwierdzić, że istnieją emocje wyższego rzędu. W ogóle, emocje mogą tylko zaistnieć wśród różnorodności wibracyjnej!

Ludzie duchowo rozwinięci i medytujący, intuicyjnie odczuwają jakość wibracji poszczególnych energii. Dlatego są świadomi do czego dążą i co jest dla nich korzystniejsze. Natomiast Istoty, pochodzące z obszarów o bardzo wysokich wibracjach, widząc większą część Wszechświata i postrzegając ją z innego poziomu, we wszystkim stwierdzają przejaw boskości. Mają więc świadomość, że „zło” i „dobro” składają się z tej samej energii, różniącej się tylko częstotliwością, czyli wibracją.

Poziomy wibracyjne od pierwszego do czwartego tworzą świat fizyczny, gdzie mamy do czynienia ze skupioną energią zwaną „materią”.

Piąty poziom jest sferą Świetlanego Ciała, w którym osiągamy świadomość istoty wielowymiarowej, oddanej Duchowi i służącej Światłu. W tym wymiarze istoty porzucają Ciemność.

Szósty poziom charakteryzuje się tworzeniem za pomocą myśli. Tutaj istoty mają do dyspozycji wzory DNA dla wszystkich gatunków, w tym również ludzkiego.

Są też zakodowane wszystkie języki Światła. Istoty te, na ogół nie posiadają ciała, chyba że sobie jakieś stworzą. Są raczej „żyjącymi myślami”.

Siódmy poziom, nieskończenie wysublimowany, charakteryzuje się energią tworzenia, czystym światłem, ekspresją. Jest to ostatni poziom, gdzie można doświadczać siebie indywidualnie.

Ósmy poziom, to sfera „świadomości zbiorowej”. Istota, która osiąga ten poziom spotyka większą część samego siebie. Zanika indywidualizm.

Dziewiąty poziom, to poziom kolektywnej świadomości różnych obszarów Wszechświata. Świadomość własnego Ja jest tak obszerna, że wszystko jest Tobą!

Następne dwa poziomy, dziesiąty i jedenasty stanowią wyższy Poziom Stworzenia, gdzie projektowane są nowe plany kreacji, które są przekazywane do średniego Poziomu Stworzenia.

Poziom dwunasty jest sferą Jedni, gdzie jest zawarta jedność ze Wszystkim – Co – Jest.

Poziom trzynasty i dalej są „obszarami” Boga, o których mało wiemy, o których nawet istoty z poziomu dwunastego niewiele mogą nam przekazać, poza swoimi przypuszczeniami i doznaniami bliskości Ducha. Jedynie docierają do nas określenia wysokorozwiniętych świadomości jak czują obecność Boga.

Najlepiej wyobrażać Go sobie jako gwiazdę, której blask spływa na ludzkość i inne sfery duchowe. Przebywając w wysokich wibracjach, nie widzi się Boga, ale czuje się Jego obecność w sobie, albowiem Jego światło przenika wszystkich w pobliżu i napełnia szczęściem, niewyobrażalnym na Ziemi. Roztopić się w Bogu to ostatnia przemiana, kiedy w jej wyniku całe Boże piękno staje się naszym… Jest tylko jedna Świadomość. A każda dusza jest Jej częścią. Ci, którzy mają dostęp do Niej, mogą się podłączyć do wszelkiej wiedzy.

Robert Michałowski

Fragment książki „Galaktyczna Rodzina czyli największe tajemnice naszego świata”, wydawnictwo WOJMUS

Wszystkie prawa zastrzeżone © Wiedeński Instytut Kosmoenergetyki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s