Tajemnice podświadomości

Potężna podświadomość i jej tajemnice.

„Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli.”

Marek Aureliusz

Na dzień dzisiejszy, znając rolę i wpływ naszej podświadomości na życie człowieka, niektórzy nauczyli się już zarządzać swoją podświadomością a dla innych póki co pozostaje ona nadal tajemnicą. Odkryjemy ją trochę.
Na początek przyjrzyjmy się pojęciu świadomości i podświadomości. Wyobraźcie sobie pływającą górę lodową. Wierzchołek góry lodowej to świadomość i to jest właśnie to co możemy bezpośrednio zobaczyć. A podświadomość to jest to co ukryte dla oka ale rola jej jest o wiele większa niż świadomości. Te dwa pojęcia są ze sobą powiązane ponieważ do podświadomości informacja trafia przez kanał świadomości.
Ważne jest aby czytać, odczytywać znaki podświadomości, bo ona przewodzi nami i stara się zapobiegać negatywnym wpływom na nasze życie. Tylko na początku może się to wydawać dla nas niewidzialne. Powiedzmy, że spóźniliście się na odlot samolotu, czy nie mówi to o tym, że ten lot byłby zbędny albo że narazilibyście się na jakieś nieprzyjemności? Na początku wyda się to krzywdzące ale potem zrozumiecie, że w taki właśnie sposób podświadomość zadbała o nas.
Spójrzcie na swoje życie. Jakie obszary waszego życia wam nie pasują? Strona finansowa, relacje osobiste, kariera, praca? To znaczy, że trzeba popracować konkretnie z tą sferą. Podświadomość wam pomoże. Zwróćcie się do niej. Ona znajdzie podpowiedzi; ważne jest aby w odpowiednim czasie je odebrać ( uważnie odczytać ).
Dosłownie wszystkie sfery naszego życia podlegają temu prawu. W podświadomości zawarta jest nasza przeszłość, teraźniejszość i co może dziwne – przyszłość. Jeśli chcesz coś osiągnąć to pierwszą rzeczą, która jest niezbędna – jest przekonanie twojej podświadomości, że to jest to czego naprawdę potrzebujesz.
Podświadomość komunikuje się z nami językiem uczuć i emocji. Ale jak mamy wprowadzić w naszą podświadomość potrzebne postanowienia, myśli, które później znajdą swoje wcielenie w rzeczywistości? Po pierwsze – poprzez świadomość. Początkowo wszystko przechodzi poprzez świadomość a dopiero potem zostaje przeniesione do podświadomości. I tu jest jedna wspaniała rzecz, która polega na tym, że te myśli i postanowienia, podświadomość przyjmuje jako prawdę i nie ma to znaczenia czy faktycznie tak dzieje się w rzeczywistości. Podświadomość nie filtruje informacji, tak jak robi to świadomość. Oto mały przykład: powiedzmy, że masz chęć-marzenie np. kupić mieszkanie lub dom. Już wcześniej, jakby awansem, wyobrażacie sobie, że to już macie. Ważne jest aby to poczuć – wizualizować! Nie powinno być przy tym żadnych wątpliwości. Pojawienie się wątpliwości podświadomość postrzega jako przeszkody.
Trzeba systematycznie, naprawdę systematycznie, „wkładać” w swoją podświadomość myśli tylko i wyłącznie pozytywne. To na czym jesteście skupieni, to na co zwracacie uwagę przede wszystkim – to dzieje się wokoło was. Niech w waszym umyśle odciśnie się idea obfitości, miłości i radości. Oczekiwanie tylko przyjemnych zdarzeń. W psychologii istnieje pojecie samospełniających się marzeń, więc utrzymujcie w swojej świadomości postanowienie aby odnieść sukces a porzucić wszelkie wątpliwości.
Wiadomo, że podświadomość najbardziej jest podatna na przyjmowanie informacji tuż przed snem i zaraz po przebudzeniu. Dlatego właśnie najlepiej w tym czasie należy „wkładać” potrzebne myśli. Nie zapominajmy o odczuciach i wizualizacjach.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Wiedeński Instytut Kosmoenergetyki.