Jak wybrać drogę swojego rozwoju

fragment wywiadu z Emilem Bagirovem

Każdy (aksjomat) psychicznie zdrowy człowiek dąży do ewoluowania (doskonalenia), ale nie każdy, niestety, może zorientować się w charakterze wiedzy proponowanych przez rożne szkoły. Przez 5 tysięcy lat istnienia ludzkich cywilizacji (epoki Cali-Juga) nagromadzono dużo wiedzy na temat rozwoju człowieka.

Zdolność wyboru zależy od stanu intuicji (czakry Ajna). Chcę zaproponować swoją klasyfikację Szkół ewoluowania: w świecie współczesnym ludzkości oferuje się 4 rodzaje “ szkół „dla rozwoju (nie biorę tu pod uwagę “ szkoły rozwoju” jawnie prowadzące w ślepy zaułek, odwodzące od Boga, otwarte dla wykorzystania ludzi dla osiągnięcia korzyści materialnych).

 

– szkoły, stworzone przez państwowe struktury i grupy ludzi (ogólnokształcące szkoły, licea, uniwersytety – instytuty, technika, sportowo-treningowe szkoły i inne). Dają częściowy (fragmentaryczny) rozwój człowieka: podnoszą intelekt albo rozwijają mięśnie. Dają wiedzę o rozwoju trójwymiarowego świata materialnego i udziale w nimczłowieka, skierowane w zasadzie na postęp techniczny.

 

 – szkoły, stworzone przez Mądre Osobowości (Łazariew, Sinielnikow, Żykariencew, Norbiekow, Swijasz i inni). Oni niosą wiedzę otrzymywaną z własnego doświadczenia (która posiada jaskrawe Indywidualne zabarwienie) i kształcą człowieka: tylko do Poziomu tej właśnie osobowości. Nie wyżej.

 

– szkoły, stworzone przez „kontaktowcow” ( astralnych nauczycieli, energetyczne bytów – transfering i inne) ….. Niosą w sobie niebezpieczeństwo kontaktu „z dolnymi” albo równoległymi z nami światami (równymi pod względem rozwoju). To, co ludzie nazywają jasnowidzeniem” w rzeczywistości okazuje się ciemno-widzeniem”. Czy może was udoskonalić „ktoś – albo równy wam albo niższy was pod względem rozwoju duchowego? Co może dać nam świat niższy od nas albo równy rozwojem duchowym, jeżeli sam jest niedoskonały? Boskie istoty przychodzą bardzo rzadko do zwykłych niedoskonałych ludzi a jeżeli to tylko do kogoś kto jest im bliski pod względem Świętości. I co „kontaktowcy” mogą powiedzieć takiego, czego jeszcze nie wiadomo? wynaleźć rower „? Wszystko jest napisane w Wedach. Tu nie ma niczego nowego, dlatego że nowego w ogóle niczego nie ma ” – mówił Nikołaj Roerich.

 

– szkoły,w których otrzymywanie wiedzy idzie przez PARAMPARE (tybetańskie, zoroastryjskie, indo-aryjskie, różne kierunki jogi i inne praktyki. One jednoznacznie prowadzą do bezgranicznego doskonalenia, ponieważ człowiek zwrócony do doskonałego najwyższego rozumu – to droga do Boga. Nauczyciel takiej szkoły „obowiązkowo staje się ogniwem” PARAMPARY. W Wedach jest powiedziane, że prawdziwa wiedze przekazuje się tylko poprzez PARAMPARE i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. PARAMPARA – to kryterium prawdziwości wiedzy.

 

CO TO JEST PARAMPARA ( परम्परा )

 

PARAMPARA  – nieprzerwany łańcuszek kontynuacji nauczania, przekazywanie najstarszej wiedzy od żywego Nauczyciela do żywego ucznia. Przekazywanie wiedzy i wtajemniczeń idzie od Ludzi (Żywego człowieka a nie Astralnej Istoty albo Głosu w Medytacji czy Olśnienia), wywodzących się od samego Boga. Tak określone jest w Wedach. Kosmoenergetyka, Reiki, joga i niektóre inne kierunki posiadają PARAMPARE. Większość zaś nauk proponowanych człowiekowi dla rozwoju nie posiada PARAMPARY i odwodzi Człowieka od Boga w Ciemność.

Tylko od Nauczyciela, będącego ogniwem  PARAMPARIY możecie dostać pełnowartościową boską wiedzę i zdolności rozwijania się, ponieważ to oni (Nauczyciele) mają wystarczającą Śiakti – duchową (psychiczną) siłę energii, zdobywaną od swojego Nauczyciela.

 

ISTNIEJĄ NIEPISANE PRAWA O WIEDZY

 

– cala otrzymywana wiedze trzeba niezbędnie realizować

– zdobywanie wiedzy powinno mieć tylko jeden cel – wybawienie żywej istoty od cierpienia i bólu

– zdobycie wiedzy podnosi stopień odpowiedzialności za czyny

– prawdziwa wiedze można otrzymać tylko od Nauczyciela, który jest ogniwem PARAMPARY

– ludzie są zbyt niedoskonali do tego aby wnosić zmiany w stare prawdy

– zdobywanie wiedzy dla wiedzy (albo z ciekawości) jest karalne – przez bliskich.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Wiedeński Instytut Kosmoenergetyki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s