O powstawaniu chorób

wywiad z Emilem Bagirovem

Choroby rodzą się w informacyjnych i energetycznych polach człowieka w wyniku naruszenia Praw Wszechświata. Wielu praw rządzących światem człowiek nie zna ale to nie zwalnia go od odpowiedzialności za swoje czyny. Właśnie ta ignorancja (nieznajomość praw wszechświata) staje się przyczyną wszystkich problemów człowieka. I podstawowa praca z pacjentem polega na wyjaśnieniu przyczyn zachorowań i przebudowy myślenia w pozytywnym kierunku. Doktor nauk ekonomicznych Emil Bagirov (uczony-fizyk, lider Kosmoenergetyki Klasycznej ) mówi: “ Choroba skręca człowieka, żeby nie przenosił zła na innych ludzi”.

Wszystkie prawa można podzielić na obiektywne i subiektywne. W subiektywne człowiek może się wtrącać  (na przykład: prawo o własności, o alimentach i inne) i zmieniać je, ale w obiektywne (grawitacyjne, karmiczne, kwantowe i inne) wtrącać się jest niebezpiecznie. Jak przez tysiące lat w żyłach człowieka płynęła krew ,tak i teraz płynie i żaden człowiek, z najbardziej nawet unikatowymi zdolnościami nie “ puści „po żyłach wodę albo inną ciecz. Kiedy “ zawróciliśmy rzeki „(tym samym naruszywszy obiektywne prawa), to zamiast morza  Aralskiego dostaliśmy Pustynię. Tak i człowiek, naruszając NIEWIDOCZNE prawa (przede wszystkim prawo przyczynowo-skutkowe) utworzy naokoło siebie “ pustynię „: rozbite związki, niepomyślność, choroby i problemy.

Wszyscy dążą do doskonałości. U każdego z nas są tylko dwie drogi poruszania się po życiu: doskonalenie (czyli ewoluowanie) i degradacja (stagnacja -wszystko równo prowadzi do tego albo do innego). Degradacja jest oparta na niewiedzy (brak wiedzy niezbędnej dla rozwoju). Doskonalenie jest następstwem uzyskania niezbędnej wiedzy i doświadczenia. Każdy posiada potrzebę doskonalenia się, tylko tempo i drogi znacznie się różnią. Nie zrobię odkrycia, mówiąc o tym, że istnieje mnóstwo fałszywych dróg rozwoju, które prowadzą człowieka w ślepy zaułek, niszcząc go.

Doskonalenie – to droga do mądrości. Liczni uważają, że w tym celu wystarczy tylko czytać mądre książki – to błąd. Doskonalenie – to realizacja otrzymywanej wiedzy dla dobra wszystkich żywych istot. Dążenie ku doskonałym czynom, myślom, emocjom i życzeniom. Nie można daleko posunąć się drogą doskonalenia bez duchowych praktyk. Szanujący siebie uzdrowiciel koniecznie zajmuje się jogą, medytacjami, utrzymuje stosunki ze świętymi, otrzymuje od nich Błogosławieństwo, wtajemniczenia, uczy się najstarszych duchowych praktyk i technologii uzdrawiania, oczyszczenia istot żywych od wszelkiego zła. Tylko tak można zbliżyć się do Boga, poznać Mądrość i Prawdę.

Miłość, dobro, harmonia, wolność wyboru, wiedza, idące od samego Boga – to kategorie, które łączą obecne duchowe praktyki. Każdą duchową praktykę można opanować tylko z pomocą Nauczyciela. Niebezpieczeństwo leży w bezmyślnym podejściu do praktyk, w nieumiejętności wyboru swojego Nauczyciela, w fanatycznym służeniu, w tworzeniu bożyszczy i bożków.

Wszystkie prawa zastrzeżone © Wiedeński Instytut Kosmoenergetyki

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s